צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

אודות יוחאי בן יעקב, מנהל בית הספר לגלישה "גלים"

אני יוחאי, איש חינוך, מדריך גלישה ומנהל בית ספר "גלים – אשקלון".

את הסיפור שלי עם הים בכלל ועם גלישה בפרט התחלתי בגיל 11. עד אז ניסיתי למצוא משהו שאוהב לעשות ושאהיה בו טוב. זה לא מפתיע, בהתחשב בעובדה שבלימודים לא היה קל. היה לי קשה לשבת בשקט, וקל יותר להצחיק את כולם מאשר להתרכז במה שהמורה אמרה.

פעם לא היה לזה שם, כיום קוראים לזה הפרעת קשב.

אבל אז הגיע היום שבו הכול השתנה. בפעם הראשונה שלי בחיים הצלחתי.

בין העוצמה של הגלים, הרוח, השמש שמלמעלה והכחול שמסביב מצאתי את עצמי, את היכולות ואת החוזקות שלי, והבנתי שאני שווה בדיוק כמו כולם – רק בדרך שלי.

לא משנה אם היה חם או קר, אם לא היה לי כוח לקום אחרי עוד נפילה, אם הגל היה גבוה מדי. לא הפסקתי לנסות ולאתגר את עצמי שוב ושוב. ככל שהזמן חלף, תחושת ההצלחה גברה וזלגה לתחומים אחרים. הבנתי שיש לי כוחות להצליח בכל מה שאני רוצה.

סיימתי את מבחני הבגרות והתגייסתי לצבא לשירות משמעותי. כשהשתחררתי התחלתי את דרכי בתחום החינוך. למדתי לתואר במסלול חינוך גופני וימאות, עם התמחות באוכלוסיות בעלות צרכים שונים, וגם למדתי לתעודת הוראה.

השליחות הייתה לי ברורה. הגיע הזמן להפיץ את כוחם של הגלים כספורט מעצים, מחזק ומחסן לילדים, למתבגרים, לבוגרים ולאוכלוסיות עם צרכים שונים.

לא משנה לי אם מדובר בילד שמחפש פעילות ספורטיבית, בנערה מתבגרת שזקוקה למקום כדי למצוא את הכוחות ואת היכולות שלה, בנכה צה"ל שזקוק למקום שבו יוכל לרפא את פצעי הלב בלי לדבר או באישה בת 40 שמחפשת מקום שבו אפשר לעשות ספורט בכיף.

הגלישה מבחינתי נותנת מענה לכולם.

ככה הוקם בית ספר "גלים – אשקלון".

יצאתי לדרך עם אשתי, ניצן, רואת חשבון במקצועה, האחראית לכל תחום הפיתוח המקצועי והפיננסי ומדריכת גלישה בחסד.

היום אנחנו נמנים עם בתי הספר הנחשבים והמובילים בארץ בתחום הגלישה, והראשונים מהם שבחרו לשים את נושא ההעצמה האישית בראש מעייניהם. בית ספר שמעל הכול הוא משפחה תומכת, מעצימה ומחזקת.

בסוף היום, כשאני מסתכל על הגלים, אני יודע שהים לימד אותי את הדבר החשוב ביותר – אין דבר העומד בפני הרצון. גם אם יש קשיים, מהמורות ואתגרים, אפשר להתמודד ולהתגבר.

את האג'נדה הזו אני מעביר כל יום מחדש לאותם אנשים שאנחנו זוכים ללמד, ללוות ולהדריך.

אני מתרגש להזמין אתכם לקרוא עוד עלינו ועל הפעילויות שלנו בדפי האתר.

נתראה בים,